Svetový deň vody - 22.3.2012
©2012
Základná škola, Haličská cesta 1493/7, Lučenec

"MODRÝ DEŇ" v našej škole

Pri príležitosti Svetového dňa vody sme 22.marca 2012 na ZŠ Haličská cesta 1493/7 v Lučenci opäť zorganizovali aktivity pod názvom "Modrý deň".
Do školy sme prišli oblečení v modro-bielom, vyučovanie sme realizovali v blokoch a spoločnou témou počas dňa bola voda. Pani učiteľka M. Kadecká a pani zástupkyňa B. Géciová pre žiakov pripravili aktivity, ktoré prebehli po ročníkoch v čvičebni. Pod vedením pani učiteľky E. Nemcovej druháci literárnym pásmom opísali spolužiakom prvého aj druhého  ročníka  obeh a význam vody v našom živote. Rovesnícke učenie si vyskúšali žiačky 8.ročníka: Rita Gubániová, Alexandra Hrončeková, Antónia Huťanová a Kristína Lamperová, ktoré pod vedením pani učiteľky K. Juhásovej prezentovali svoje práce na tému Život v moriach a oceánoch.
Žiaci aj pedagógovia sa už teraz tešia na ďalšie aktivity, ktoré prispejú k zdravému spôsobu života.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa do akcie zapojili, aj tým, ktorí sa zúčastnili na ochutnávke minerálnych vôd i nápojov z vody z nášho  regiónu.

PaedDr. Bibiána Géciová