Zhrnutie
Chceme, aby bicykel patril k zdravému životnému štýlu našich žiakov. Aby vedeli, že bicyklovanie je šport, ktorý prispieva k ich zdraviu a bicykel je dopravný prostriedok, ktorý prospieva k zdraviu ovzdušia a prostredia, v ktorom žijeme. Chceme, aby sa žiaci naučili bezpečne pohybovať na bicykli v cestnej premávke, aby mohli zameniť vozenie sa v aute za vozenie sa na bicykli. Na rozšírenie environmentálnych vedomostí o potrebe zníženia negatívneho vplyvu dopravy na životné prostredie využijú žiaci rovesnícke učenie (starší žiaci učia mladších žiakov) s vytvorenou vlastnou prezentáciou Na bicykli do školy. V praktických činnostiach sa aktívne zapoja do výstavby dopravného ihriska a výsadby ovocných stromov ako jeho prirodzeného tieňa a nakoniec budú môcť bezpečne využívať bicykel ako dopravný prostriedok na cestu do školy a na novom dopravnom ihrisku vytvárať aktivity pre iných - rodičov a žiakov z ostatných základných a materských škôl v Lučenci a okolí.

Prečo by mal byť projekt podporený
Celý projekt je výborne aplikovateľný, užitočný a komplexne premyslený. Celým projektom sa nesie výborná spolupráca s rodičmi.
Cieľ
Cieľom projektu je vybudovať dopravné ihrisko v areáli školy a zatieniť ho výsadbou ovocných stromov. Chceme vytvoriť vhodné podmienky pre získanie praktických zručností s jazdou na bicykli, aby bicykel mohli žiaci bezpečne využívať na dochádzanie do školy.