Zelený raj na ZŠ Haličská cesta č.1493/ 7 v Lučenci

Klub Stromu života Borievka získal pre našu školu  grant z Nadácie Slovenskej sporiteľne Zelené školské dvory. Prečo sme sa o projekt Zelený raj uchádzali? Aby mohli naše deti tráviť viac vyučovacích hodín vonku, v exteriéri školy, aby naše deti mohli spoznať liečivé bylinky v praxi a vyskúšať si starostlivosť o ne. Aby sme zužitkovali vzniknutý biologický odpad kompostovaním, aby sme naučili kompostovať aj naše deti. Aby škola našich detí bola zelenšia, zdravšia a k životnému prostrediu šetrnejšia.

Čo všetko sme v rámci projektu Zelený raj realizovali? Vybudovali sme eko-učebňu, upravili a sprevádzkovali kompostovisko, vysadili živý plot, založili bylinkovú špirálu, doplnili školské arborétum, vybudovali centrum aktívneho oddychu. Do realizácie sa zapojili samozrejme deti, najmä starší žiaci, ale aj rodičia a učitelia. Bez školníka by sme boli stratení. Rozdeľoval prácu, usmerňoval, vybavoval, zabezpečoval ..... samozrejme, každý projekt musí byť spolufinancovaný. Na tom sa podieľala škola a ZRŠ. Pán riaditeľ vybavil stavebné povolenie a my – koordinátorky a autorka projektu sme sa „len pozerali“, ako sa nám darí.

Za koordinátorky: Mgr. Eva Vilhanová