© 2016
Základná škola, Haličská cesta, 1493/7, Lučenec
Program Zelená škola

Zelená škola je najväčší certifikačno-vzdelávací ekoprogram na svete.
-Zapojených je doňho viac ako 40 000 škôl zo 53 krajín sveta.
-Získal uznanie Environmentálneho programu OSN.
-Odporúča ho Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Program Zelená škola od roku 2004 pomáha aj slovenským školám realizovať environmentálnu výchovu prepojenú s praktickými krokmi. Program je výnimočný medzinárodnou metodikou „7 krokov“. Tá vedie pedagógov a žiakov k systematickej práci a riešeniu problémov školy i prostredia, v ktorom žijú.. Jednou z priorít programu je aktívne zapojenie žiakov. Tí sa z pasívnych účastníkov aktivít menia na súčasť pracovného tímu. Spolu s pedagógmi navrhujú a postupne na škole realizujú  environmentálne zlepšenia so zapojením celej školskej komunity. Školám, ktoré úspešne zrealizujú „7 krokov k Zelenej škole“, je udelený medzinárodný certifikát a vlajka siete Eco-Schools.

Koordináciu programu na Slovensku zabezpečuje Centrum environmentálnej a etickej výchovy Živica (www.zivica.sk). Narodným garantom certifikácie programu Zelená škola je sieť organizácií ŠPIRÁLA (www.spirala.sk). Medzinárodným garantom je nadácia Foundation for Environmental Education (www.fee-international.org). Ďalšie informácie nájdete na www.zelenaskola.sk
Naša Zelená škola
šk. rok 2012/2013