© 2012
Zapojenie sa do celoslovenského
Dňa Zelených škôl
Ekoučebňa s jazierkom - začíname stavať

Žiaci ZŠ Haličská cesta 1493/7 v Lučenci  už od začiatku školského roka pracujú v Programe Zelená škola. Zvolili si Kolégium zo svojich radov, aj z radov dospelých. Spoločnými silami urobili Environmentálny audit školy a rozhodli sa nasledujúce dva roky venovať téme Zeleň a jej ochrana. K tejto téme zisťovali, po čom túžia ich spolužiaci a vytvorili Environmentálny akčný plán, ktorého hlavnými cieľmi je vybudovanie Ekoučebne s jazierkom a vytvorenie Náučného chodníka.
     "Chceme sa učiť vonku!" - zhodli sa žiaci. A aj sa budú. S príchodom jari začíname stavať. Ďakujeme všetkým, ktorí hlasovali na www.ikea.sk za náš Projekt Spievajme vtáčie piesne Novohradu. Projekt získal v celoslovenskom hlasovaní 2. miesto, vďaka čomu nám IKEA s.r.o. finančne pomôže s jeho realizáciou. Veríme, že už s príchodom leta sa naši žiaci budú môcť učiť vonku - v novej Ekoučebni s jazierkom a Vás všetkých pozveme na prechádzku novým Náučným chodníkom v mestskom lesoparku.

Mgr.  Marcela Kadecká

Ekoučebňa s jazierkom - začíname stavať